Po odstawieniu alkoholu i zaprzestaniu picia, Twoim głównym zajęciem, jest nie dopuścić do tego, byś znów zaczął pić. Oto kilka praktycznych sugestii opartych na doświadczeniach innych alkoholików, które powinny Ci ułatwić ten trudny okres.
-
- Jedz tyle ile możesz. Z pełnym żołądkiem będziesz odczuwał mniejszą chęć picia.
- Uczucie niepohamowanego pragnienia wypicia kielicha może być spowodowane tym, że organizm domaga się – często bardzo silnie – płynu. Pij więc dużo wody, herbatę lub kawę z dużą zawartością cukru.
- Alkohol zubożył zawartość witaminy B w Twoim organizmie, bierz witaminy.
- Uczucie depresji może być spowodowane niedyspozycją psychiczną. Staraj się prowadzić regularny tryb życia.
- Nie siedź nigdy wpatrując się bezmyślnie w sufit, z umysłem niczym nie zajętym. Rób cokolwiek, idź na spacer, weź kąpiel, ogól się, zajmij się ogródkiem, wyczyść buty, zatelefonuj gdzieś itd. itp. Każda z tych czynności przerwie Twój zły nastrój.
- Telefon – to najszybszy sposób uzyskania pomocy, korzystaj z niego w razie potrzeby. Postaraj się o tel. kogoś z grupy, nigdy nie wahaj się dzwonić !
- Ułóż sobie plan dnia, może nie będziesz mógł planu dnia zrealizować, nic nie szkodzi. Ale staraj się jak tylko możesz…
- Nie spiesz się, alkoholicy mają skłonność robienia za dużo i za szybko.
- Dawaj pierwszeństwo sprawom najważniejszym. Planuj codziennie, nie zapominając, że trzeźwość musi być na pierwszym miejscu.
- Staraj się panować nad sobą, pamiętaj, że inni też mogą mieć rację. Bądź tolerancyjny, unikaj zdenerwowania.
- Picie tylko pogarsza wszystkie Twoje problemy. Zachowaj więc dziś trzeźwość, by tych problemów nie powiększać.
- Są chwile, gdy nie możesz otrzymać pomocy natychmiast. Wtedy zaglądaj do literatury AA i pamiętaj o modlitwie o pogodę ducha, ona działa.
Dasz radę!!!
Zostaw odpowiedź