Po odstawieniu alkoholu i zaprzestaniu picia, Twoim głównym zajęciem, jest nie dopuścić do tego, byś znów zaczął pić. Oto kilka praktycznych sugestii opartych na doświadczeniach innych alkoholików, które powinny Ci ułatwić ten trudny okres.

    1. Jedz tyle ile możesz. Z pełnym żołądkiem będziesz odczuwał mniejszą chęć picia.
    2. Uczucie niepohamowanego pragnienia wypicia kielicha może być spowodowane tym, że organizm domaga się – często bardzo silnie – płynu. Pij więc dużo wody, herbatę lub kawę z dużą zawartością cukru.
    3. Alkohol zubożył zawartość witaminy B w Twoim organizmie, bierz witaminy.
    4. Uczucie depresji może być spowodowane niedyspozycją psychiczną. Staraj się prowadzić regularny tryb życia.
    5. Nie siedź nigdy wpatrując się bezmyślnie w sufit, z umysłem niczym nie zajętym. Rób cokolwiek, idź na spacer, weź kąpiel, ogól się, zajmij się ogródkiem, wyczyść buty, zatelefonuj gdzieś itd. itp. Każda z tych czynności przerwie Twój zły nastrój.
    6. Telefon – to najszybszy sposób uzyskania pomocy, korzystaj z niego w razie potrzeby. Postaraj się o tel. kogoś z grupy, nigdy nie wahaj się dzwonić !
    7. Ułóż sobie plan dnia, może nie będziesz mógł planu dnia zrealizować, nic nie szkodzi. Ale staraj się jak tylko możesz…
    8. Nie spiesz się, alkoholicy mają skłonność robienia za dużo i za szybko.
    9. Dawaj pierwszeństwo sprawom najważniejszym. Planuj codziennie,  nie zapominając, że trzeźwość musi być na pierwszym miejscu.
    10. Staraj się panować nad sobą, pamiętaj, że inni też mogą mieć rację. Bądź tolerancyjny, unikaj zdenerwowania.
    11. Picie tylko pogarsza wszystkie Twoje problemy. Zachowaj więc dziś trzeźwość, by tych problemów nie powiększać.
    12. Są chwile, gdy nie możesz otrzymać pomocy natychmiast. Wtedy zaglądaj do literatury AA i pamiętaj o  modlitwie o pogodę ducha, ona działa.

Dasz radę!!!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany