W czasie kiedy zdecydowanie ogranicza się przestrzeń palaczom tytoniu, UEFA wymusza na polskich organizatorach mistrzostw Europy konieczność nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych , i wyrażenie zgody żeby na stadionach w czasie trwania EURO 2012 serwowane było piwo.

Ministerstwo sportu jest za , PZPN jest za ,kibice prawdopodobnie też nie będą mieli nic przeciwko nowelizacji tej ustawy. Tak więc zaapelujmy do naszych posłów i posłanek żeby załatwili sprawę całościowo i raz na zawsze, ażeby w naszym kraju nikt nie był dyskryminowany żaden amator alkoholu podczas imprez sportowych. Jesteśmy europejczykami i o dyskryminacji mowy być nie może. A więc pozwólmy także kibicom którzy nie lubią piwa wypić lampkę wina a zwolennikom wódki pozwólmy a 100g, albo jak kibic waży więcej( ustawa ustali ile) to 200g ulubionej wódki. Zresztą każdy kibic powinien mieć na tyle rozsądku żeby sam ustalić ile może wypić, dotyczy to przecież wolności osobistej, chodzi tylko o pozwolenie na spożywanie alkoholu w czasie trwania meczu , bo przed meczem i po meczu już wolno od 1989 roku.

Na razie nie wiadomo, czy nowe przepisy będą obowiązywać jedynie na czas trwania mistrzostw, czy obejmą wszystkie imprezy masowe, także po EURO. Powstaje jednak pytanie, czy kibic krajowy np. Lecha czy Legii jest gorszy od kibica międzynarodowego. Otóż nie, dlatego apelujmy, Wysoka Izbo, Panie i Panowie posłowie nie dyskryminujcie krajowego kibica, załatwcie sprawę kompleksowo i żeby nowelizacja tej jakże potrzebnej ustawy przypisującej nas jednocześnie do zaszczytnego miana europejczyków nie dotyczyła tylko piłki nożnej i nie tylko roku 2012r.

O Autorze

Intergrupa: Wielkopolska Nie piję już 3 i pół roku

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany