Świat alkoholika nie jest normalny. Po pierwsze, jego reakcja na alkohol nie jest normalna, bo jest od niego uzależniony. Po drugie, świat ten jest zmącony przez system iluzji i zaprzeczeń, które wysokim murem odgradzają alkoholika od realnych zdarzeń. Alkoholik żyje w świecie życzeń a nie rzeczywistości, żyje w świecie iluzji a nie faktów.

Jeżeli żyjesz w bezpośredniej bliskości osoby uzależnionej, możesz zobaczyć, które z poniższych stwierdzeń pasują do ciebie.

– rozwiązywanie jego problemów lub łagodzenie jego cierpienia jest rzeczą najważniejszą w moim życiu, ile mnie to emocjonalnie kosztuje:

– chronię go przed konsekwencjami jego postępowania, aby go osłonić, ukrywam jego złe postępki, nigdy nie pozwalam o nim mówić źle:

– próbuję ze wszystkich sił nakłonić go, by postępował wedle moich wskazówek:

– nie zwracam uwagi na własne odczucia i potrzeby, zajmują mnie tylko jego odczucia i potrzeby:

– jestem gotowa zrobić wszystko, byle tylko mnie nie porzucił:

– doświadczam znacznie więcej namiętności w burzliwym i dramatycznym związku:

– jesten perfekcjonistką i za wszystko, co się nie udaje, winię siebie:

– jestem w środku wściekła, czuję się niedoceniana i wykorzystywana:

– udaję, że wszystko jest w porządku,  choć wcale tak nie jest:

– najważniejsze w moim życiu jest to, by mnie kochał i i to pragnienie nadaje mojemu życiu sens:

Jeżeli na trzy z powyższych punktów odpowiedziałaś „tak” prawdopodobnie jesteś w pułapce. Ponieważ jesteś w pułapce, przestałaś kierować własnym życiem. Potrzebujesz pomocy.

Powinnaś wiedzieć że współuzależnienie  obejmuje takie zjawiska jak: cierpienie i chaos emocjonalny, zaburzenia psychosomatyczne z nerwicą włącznie, zażywanie leków uspakajających, nasennych(włącznie z alkoholem), konserwacja układu małżeńskiego (rodzinnego) która podtrzymuje trwanie w piciu, stając się sojusznikiem choroby.

Źródło:PARPA

O Autorze

Grupa: Magma 6. Intergrupa: Wielkopolska Nie piję już od 22 lat

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany