Masz rację nie korzystaliśmy, może należało by powiedzieć nie korzystałem z doświadczeń moich rodziców i niestety z doświadczeń innych ludzi też. A należało korzystać, wtedy życie by mniej bolało.
Często słuchamy ludzi ale ich nie słyszymy. Tak trudno jest usłyszeć i zrozumieć innych ze swoim nastawieniem i ciągłym podejrzewaniem  że oni chcą tylko dla nas źle. Ciągły przymus asekuracji i przyjmowanie pozycji obronnej w obawie przed zranieniem, jest trudny. Tym bardziej dla ludzi wrażliwych a może nawet nadwrażliwych. Dzisiaj wiem że gdybym czerpał z doświadczeń innych ludzi, wielu błędów bym nie popełnił. Wiem też że nie potrzeba płacić za błędy, których można nie popełniać. Ale trzeba wierzyć ludziom, „jeżeli Heniek mówi że, jak będę chodził boso to mi będzie zimno w nogi to mu wieżę” ale jak powie ” że jak wypiję tylko jeden kieliszek to wszystko wróci od nowa ” to mu nie uwierzę i pomyślę że pieprzy głupoty bo jeden nikomu nie może zaszkodzić. A Heniek przecież wie, bo ma duże doświadczenie, tylko ja mu nie wierzę. Wtedy muszę „zapłacić”
Ola napisz do tej Wery i już, może i przesadziła(opieprz ją, nie wolno wieszczyć czyjejś zguby i odbierać nadziei) z Kubą ale pomyśl może miała dobre intencje i chciała chronić Ciebie. A Olka ma trochę świra na punkcie Kubusia. Pozdrów ją przy okazji ode mnie, a co tam niech ma!!!. Cieszę się że tak pozytywnie widzisz Kubę, że zmienił swoje życie, że nie bierze narkotyków w więzieniu. Cieszę się że tak jest, bo każdy dzień a nawet każda godzina bez narkotyków to duży sukces. Ale należy być bardzo ostrożnym, przestrzegam przed hura-optymizmem, wychodzenie z nałogu to jest długi i nie łatwy proces. Wiem co mówię, mówię na podstawie doświadczenia, spróbuj czerpać z tego za co ja już zapłaciłem wysoka cenę. I miej nadzieję że wszystko jest na dobrej drodze. Kuba jest teraz w szczególnych i trochę sztucznych warunkach, jeżeli teraz nie bierze to jest to świetny początek, ale to dopiero początek. Czeka was dużo „pracy” ale uwierz mi naprawdę warto.

Przesyłam Tobie Olu link do utworu Ryśka, najbardziej romantycznego narkomana i ostatniego hipisa  którego niestety narkotyki zabrały na drugą stronę. Nie ma piosenki Dżemu której by m nie słuchał, we wszystkich takie ważne są słowa i ta prawda o życiu, tym trudnym……!?!?!?!???!!!?!?!?!.

http://www.youtube.com/watch?v=aVs6oAnaTjI
Hej…Janusz

O Autorze

Grupa: Magma 6. Intergrupa: Wielkopolska Nie piję już od 22 lat

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany