Wraz z rozwojem społeczeństwa rozwijają się również jego choroby. Stres i frustracja związane z dążeniem do określonego celu i statusu społecznego prowadzą do powstawania chorób zarówno fizycznych jak również psychicznych. Chorobami łączącymi w sobie oba te czynniki są wszelkiego rodzaju nałogi . Jednym z nich jest alkoholizm osoba uzależniona od alkoholu traci kontrolę nad ilością spożywanego przez siebie alkoholu a konieczność spożywania jest wywoływana przez podświadomy przymus picia. Przyczyn powstania alkoholizmu jest kilka, jedną z nich jest nadmierne picie alkoholu co prowadzi do przyzwyczajenia organizmu.

Innym czynnikiem, który może prowadzić do choroby jest regularność spożycia nawet, jeżeli są to niewielkie ilości, alkohol spożywany regularnie powoduje powstawanie takich samych efektów jak przy spożyciu dużej jego ilości jednorazowo. Można zwrócić jeszcze uwagę na czynnik środowiskowy i uwarunkowania genetyczne, te są jednak nie potwierdzone naukowo i budzą wiele wątpliwości, chociaż mogą służyć do oszukiwania samego siebie skoro w mojej rodzinie nikt nie pił. Ten problem mnie nie dotyczy.

Czy aby na pewno?

O Autorze

Jestem administratorem na blogu i chociaż sam nie mam problemów z uzależnieniem od alkoholu to los tak pokierował moim życiem, że jestem bardzo blisko tego tematu. Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy tutaj miejsce przyjazne każdemu potrzebującemu pomocy, gdzie bez skrępowania będzie można porozmawiać o problemach i wątpliwościach oraz podyskutować na ciekawe tematy.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany