Cześć Ola!

Ostatnią rzeczą o jakiej bym pomyślał to, to że jesteś naiwna. Ludzie z którymi czasem rozmawiam, bardzo boja się że ktoś ich weźmie za naiwnych albo łatwowiernych i wręcz wstydzą się tego. Często bywa że ich „nieporadność” i „niepowodzenia” w walce z uzależnieniem wynika z braku wiedzy o takiej chorobie. Uzależnienie jak każda inna choroba ma swoje prawa i żeby ją powstrzymać (bo wyleczyć się nie da) trzeba spełnić pewne warunki i zastosować się do pewnych zasad. Siłą woli nic nie można zrobić, trzeba znaleźć ludzi którzy mogą pomóc, a wiadomo że Bóg przemawia do nas właśnie przez ludzi. Jest pewne ponad wszelką wątpliwość że jest to choroba Uczuć i Emocji i dlatego właśnie modlitwa do Boga, żeby na naszej drodze życia postawił  ludzi, którzy mogą, chcą i umieją nam pomóc. Człowiek uzależniony jest BEZSILNY wobec wszelkich środków chemicznych zmieniających nastrój i tą właśnie bezsilność trzeba zrozumieć i uznać siebie za BEZSILNEGO, to jest początek na tej trudnej drodze od powstrzymania choroby.

Pierwszy krok Anonimowych Alkoholików: Przyznaliśmy, że jesteśmy bezsilni wobec alkoholu (narkotyków), że przestaliśmy kierować własnym życiem. Bill W. w swej książce „AA osiąga dojrzałość” napisał: „Ateistom i agnostykom powiedz dobitnie, iż nie muszą przyjmować naszego pojmowania Boga. Niech zamiast Boga przyjmą jakąś sensowną, własną prawdę, najważniejsze, aby oni wszyscy uwierzyli, iż istnieje jakakolwiek siła większa od nich samych.
Drugiemu człowiekowi można starać się pomóc, ale wynik tej pomocy w dużej mierze zależy od niego samego i od Boga, i dlatego ja jestem przekonany o sile modlitwy nie zaniechując oczywiście tego wszystkiego co możemy robić na
bieżąco(wsparcie,odtrucie,terapia) i najważniejsze otoczenie człowieka chorego miłością, ale tą twarda nawet szorstka, nie tą która może zagłaskać. A może chciała byś coś napisać, podzielić się swoim doświadczeniem o zmaganiu się z chorobą Kuby i własnym cierpieniu. Ja mogę taki tekst opublikować!  Może ktoś przeczyta i coś zrozumie i możesz komuś pomóc!!!! Przemyśl Ela, masz duże doświadczenie.

Pozdrawiam Janusz

O Autorze

Grupa: Magma 6. Intergrupa: Wielkopolska Nie piję już od 22 lat

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany